yandex

Sıkça Sorulan Sorular

> Ödemelerimi nasıl alabilirim?
Ödemelerinizi benavukat üzerinden alabilmeniz için müvekkilinizin de benavukat hesabı olması gerekir. Dosyalarım bölümünde “Detay” >> “Ödemeler” seçeneğinde tahsil etmek istediğiniz toplam tutarı girmeniz gereklidir. Müvekkiliniz kendi ödeme ekranından toplam tutarı 12 taksite kadar bölebilir. Toplam ücret, ödeme onayı verildikten bir hafta sonra hesabınıza yatırılmış olacaktır.
> Müvekkilim, benavukat’ı kullanmak için herhangi bir ücret öder mi?
Müvekkiller için benavukat, tamamen ücretsizdir. Hiçbir ücret alınmaz.
> Oluşturduğum “Tevkil Talebi”ni nasıl silebilirim?
Tevkil sayfasında “Taleplerim” bölümüne girerek, oluşturduğunuz taleplere kimlerin teklif verdiğini görebilir, tevkil yetkisi verebilir, talebinizi düzenleyebilir veya silebilirsiniz.
> Başka bir kullanıcı, ismimi kullanarak avukat hesabı açabilir mi?
Benavukat’a kaydolurken sizden istenen avukat kimliğinizin ön yüzü, siz olduğunuzu kanıtlayabilmeniz ve güvenlik açığının önüne geçmek için alınır. Yine de bir yanlışlık olduğunu düşündüğünüz hesabı lütfen bize bildirin.
> “Bürom” hesabından kimler paylaşım yapabilir?
“Bürom” sayfasını oluşturan avukat ve yetkilendirdiği büro avukatları, “Bürom” hesabından paylaşım yapabilir. Paylaşımı, büro hesabını takip eden tüm kullanıcılar görebilir.
> Yardımlaşma bölümündeki paylaşımları kimler görebilir?
Yardımlaşma bölümünde yaptığınız paylaşımları, bağlantınızın veya takipçinizin olmasına bakılmaksızın tüm benavukat üyesi avukatlar görebilir.
> Müvekkilim ile nasıl görüntülü görüşme yapabilirim?
“Görüntülü Arama” modülü üzerinden danışmanlık ücretinizi girerek seçtiğiniz müvekkil ile görüşme yapabilirsiniz. Müvekkiliniz ise, kendi hesabından “Görüntülü Arama” modülünün altındaki “Randevu” butonuna tıklayarak görüşme talebinde bulunabilir.